Bir İnceleme borakslı slime yapımı

Temelı oyuncak satan mağazalarda bulunsa da özellikle yapımı da çok ahenkli olan slime, elan çok beyit prodüksiyonı olanları yeğleme ediliyor. Bu yüzden insanlar slime masnu teknikleri geliştiriliyor.

Saf bir mineral olan boraks dokuncasız bir maddedir. Boraks özellikle ABD'da epey münteşir bir husus. Çlakinşır yıkarken deterjan namına boraks kullanan insan nüshası epey şu denli.

Anneler, babalar özen! Çocukların son dönemde en çok ilgi gösterdiği slime konstrüksiyonı, evde ağır durumların oluşmasına neden olabiliyor. Marmaris’te 11 evetşındaki Doğaç Özkan, slime yaparken temelsizlıkla borakslı suyu mideti, hastanelik oldu.

Günümüzde özellikle sosyal medyanın da etkisiyle çocuklar arasında slime tamir etmek bir akım haline geldi. Fakat bu moda uğraş Marmaris’te bayağı bir çocuğu ölümle büyüklenme buruna getirdi. 11 yaşındaki Doğaç Özkan, bir müdrike dalgınlıkla slime yapımında kullanılan borakslı suyu karınçarliston hastanelik başüstüne.

Maatteessüf bu hamurun yaratıcılığı vüruttirdiğini ve eğlenceli bulunduğunu düşünen eğitici ve ebeveynler dahi var. Çocuklar bilincinde olmadan bu kimyevi karışımı sima, nazar ve ağızlarına sürüyorlar” diye sermayeştu.

Slime'ın içerisinde kâin maddeler nedeniyle cilde zararları biliniyor. Alerjik durumlar slime ile oynayan kişilerde en çok tanıdık sağlık problemi. Fakat slime'ın egzama yaptığı çoğu can tarafından bilinmiyor. Bunun sebebi bile esenlik problemlerının kişiden kişiye değmeselemesi.

Slime zarfında mevzi alan boraks şayet çocuklar aracılığıyla kavşak yolu ile cebinırsa bu son kadar kötü bir durum haline gelir. O yüzden bu maddeyi kullanırken yetişkinlerin dikkatli olması gerekiyor. Boraks alegori kullanılan deterjan, tutkal da bazı kişilerde alerjik durumlara minval harisabilir.

Borga Sezer, hamurların internette kesinlikle hazırlandığının çok sayıda tarifi olduğunu, ortamında Bu linki tıklayın boraks (suda ve sıcakta çözünen, yoğunlaşmış bir borik asitten türeyen sodyum tuzu) ve uçucu özellikte yapıştırıcılar bulunmuş olduğunu belirtti. Sezer, “Mukaddema kokulu silgi evet da eline yapıştırıcı bulaştırıp koklayan öğrencilerin yerini bu hamurları koklayan öğrenciler aldı.

Slime bir Amerika’lı bir oyuncak şirketi tarafından üretilen desise hamurudur. Slime maddesinin bünyesı yarı yapışhun- yarı rahatışkandır. 1976 yılında üretilen, toksik olmayan viskozite malzemeden oluşan, yeşil renkli plastik çöp kovasına emsal kutularda satılan oyuncak ürünüdür.

Zıp zıp hamuru olarak da malum Slime’ı çocuklar ellerinden düşürmüyor. Evet bu hamurun içinde neler var, bu ciğererik çocuklar karınin zararlı olabilir mi? Adli Bilimciler Derneği Terör İncelemeleri Ondalık Reisı Borga Sezer’in çocukların son gündemde en çok sevilmiş olduğu kaşkariko arkadaşlarından Zıp Zıp hamurlarının kimsayal yürekerikleri dolayısıyla bağımlılık yapmış olduğunı ve zehirli etkilerinin olduğunu öne sürdü.

BEĞEN 138 B TAKİP Ten 107 B 23 Haziran İstanbul kanunlar anketi: Yıldırım ve İmamoğlu arasındaki ayırt Siyasilerin doğruluk karnesi: Asaletli, Semaçeklenmiş ve Kuzu sınıfta kaldı Melih Asumançdevam Belediyenin cipini teslim etmedi mi?

Boraksı aktarlardan, uzvi pazarlardan, eczanelerden ve emniyetli genel ağ sitelerinden temin buyurmak mümkündür. Son yıllarda insanların katıksız ve doğtaban yönelik organik ürünler seçmesi boraks kabil pek bilinmeyen maddelerin günümüzde pop olmasını sağlamıştır.

 Slime hamurunda boraks kullanımı sonucu deride dökülme, kaşıntı, egzema, karaciğerde ve merkezi sinir sisteminde sağlam olabilecek hasarlar meydana gelebilmektedir.

Şimdi celse açın, her yorumda isim ve e.kez çit zahmetinden kurtulun. Oturum ayırmak sinein bir hesabınız yoksa, peyda etmek midein buraya tıklayın Değerlendirme yazarak Milli Ceride Topluluk Kuralları’nı onaylama etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan yahut dolaylı tüm sorumluluğu uslu başınıza üstleniyorsunuz. Alfabelan yorumlardan Ulusal Gazete tek şekilde sorumlu tutulamaz

Kırmızı alanları dolduralım Kırmızı alanlar natamam yahut hatalı girildi. Lütfen bu alanları düzeltip yeniden gönderelim

Done politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar muhtevain bilgi politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *