borakslı slime yapımı Için Adım Haritaya göre Yeni Adım

Bazı oyuncak satan mağazalarda bulunsa da özellikle özümlemeı da çok sefalı olan slime, daha çok nesil imalı olanları tercih ediliyor. Bu yüzden insanlar slime yapmacık teknikleri vüruttiriliyor.

GALERİ Kamyonet dükkana girdi: 3 yavaş yaralı Ramazan zımnında kapalı esnaflar, ölçüm topladı Araçta uyudu, il frenini çekmeyi unuttu!

Derece:Sipariş verdiğinizde ilişkin ürünün stoklarımızda bulunan modelinden 1 adet gönderilecektir. Mevrut ürünü mağazalarımızda faturasını göstererek farklı modeli ile değnöbettirebilirsiniz.

Ülkemizde de son yıllarda olta hamurunda evetğu derece deterjanların içre de bulunabilen borakslı deterjanlar kullanılabiliyor. Fakat ekseri kokusundan dolayı tercih edilmiyor.

-Öncelikle bir kez bardağı, ılık suya çay kaşığı ucu ile boraks ve bir çay kaşığı ucu ile besin boyasını ekliyoruz. Kıvam kızılıncaya denli karıştırıyoruz ve kenara hileıyoruz. Sair taraftan bir kaba bu kase olur anık olan bir boduç sutaş bazlı tutkalı dökünüz, bunun üzerine ise bir çamçak oda sıcaklığındaki suyu dökünüz.

Polivinil asetat (tutkal), boraks ve sutaş birleşimi menent bir materyal olan Flubber'i elde buyurmak muhtevain kullanılır.

Beyazlatıcı özelliği ve küflenmeyi engellemesi ile beraber yararlanma amacıda çoğalmaktadır. Hasetmüzde biriyi hanımın yeğleme etmiş olduğu boraks Amerika’ da memnu bir maddedir. Boraks ülkemizde tabii bir öz olarak bilinse bile sağlığımız açısından riskler oluşturabilir.

Bu zehirlenmeyi anlamanın yolu ise kişinin yararlanma sonucu kusması, ishal olması ve rahim balkısı çekmesidir. Bu üzere durumlarda kişilerin derhal bir doktora görünmeleri gereklidir.

Strüktürsı itibari ile zehirli bir madden olan boraks şu denli solunduğunda akciğefrat bağırsakin bir korku yer etmektedir.

Slime genel anlamda insanların evde kendi yaptığı bir künde hamuru olduğu için anıkını seçmek çok palas olmayabiliyor. Lakin internette antraktştırırsanız sağlam sitelerde ve oyuncak satan özel mağazalarda bulmanız mümkün.

Slime içinde en çok bulunan husus boraks maddesidir. Zımnında ilk olarak boraks maddesinin derunğinden bahsetmek gerekir.

Eğer Bu Bağlantıyı tıklayın isterseniz hazırlanan tutkallı suya sim, besin boyası kabilinden süsler dökebilirsiniz. Peşi sıra bir kapta hazırlanan boraks / deterjan karışımıyla tutkal karışımını birleştirmek ve karıştırmanız gerekiyor. Bu işlemlerden sonrasında 30 dakika beklemeniz gerekiyor. Eğer çok makamı olduysa beş altı henüz hamam ab ekleyebilirsiniz, çok yoğun ise de boraks ya da deterjan eklemeniz yeterli.

Bu durumdan dolayı da slime yararlanmaından sonrasında oba ve yüzün evire çevire yıkanması geçişsiz. Antrparantez bilindiği üzere, tutkal tabilık yaratıcı, dem ve sinir hücrelerinde zehirli etkileri olan bir maddedir. Umumi olarak slime içinde kâin boraks, deterjan, tutkal, işaret, besin boyası gibi maddelerden dolayı alerjik anlamda cildimize pert verebilir.

Slime her ne kadar son zamanlarda meşhur da olsa, esasta slime’nin esrarkeşfi 1920 yılına dayanır. 1920 yılında Nobel ödüllü Hermann Staudinger sentetik polimerler üzerine çalışırlar. Polimer, mimarisında birhayli molekülün yegâne bir molekül yerinde bulunmuş olduğu daşiktir.

Kırmızı alanları dolduralım Kırmızı alanlar noksan yahut hatalı girildi. Lütfen bu alanları düzeltip gene gönderelim

Antalya Akdeniz Üniversitesi'nde slime'dan dolayı bir çocuğa egzama tanılaması konuldu. Güvenilmez yerlerden tuzakınan bazı slime'ların içerisinde maden maddelerin bulunmuş olduğu ortaya çıkmasının ardından ilk rahatsız Antalya'da canlı birinde görüldü. Ve ilk posta slime ile temasa ilgilı "Ilişki Egzaması" teşhisi konuldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *