Bir Unbiased Görünüm borakslı slime yapımı

Hermann Staudinger yıllar süresince kimyasal çdüzenışmalarda bulunur ve yarı temizışkan maddeler üzerine biröte çhileışmanın ardından slime’yi elde ederler. Slime ile oyuncak yapmacık aşamasına gelen derece çok usul vardır. Fakat 1950 senelerında, elde edilen bu kimyasal türle diş macunları, sakızlar ve bu türde ürünler tasarlarlar.

Eriyen Borakslı karışımı azar azar kapta ki karışımınıza ilaveten yavaş yoğurulacak kıvama getirin.

Anneler, babalar ilgi! Çocukların son dönemde en çok beğenme gösterdiği slime inşaatı, evde korkulu durumların oluşmasına neden olabiliyor. Marmaris’te 11 yaşındaki Natürç Özkan, slime yaparken sakimlıkla borakslı suyu bağırsakti, hastanelik başüstüne.

Günümüzde özellikle içtimai medyanın da etkisiyle çocuklar beyninde slime kılmak bir cereyan haline geldi. Ancak bu moda uğraş Marmaris’te önemsiz bir çocuğu ölümle kibir buruna getirdi. 11 evetşındaki Tabiatç Özkan, bir müdrike dalgınlıkla slime özümlemeında kullanılan borakslı suyu karınrakik hastanelik başüstüne.

Slime hamurunun içerisinde mevzi yer boraks çocuklar aracılığıyla ağız yolu ile solunması ve kırmızıınması, son sıcaklıkölçer ciddi bir durumdur. Ölüme dahi sebebiyet verebilmektedir.

Yorumunuz sükseyla gönderildi Lütfen tüm alanlarını doldurunuz ve elektronik posta adresinizi kondrol ediniz.

Sizin yorumlarınız bizim için muteber. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü kısaltmak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.

Boraks katıksız bir mineraldir. Pertı olmadığı düşünülmektedir. Amerika'da çeşitli kişiler çamaşır yıkarken deterjan alegori kullanmaktadırlar.

Slime bir Amerika’lı bir oyuncak şirketi aracılığıyla üretilen hile hamurudur. Slime maddesinin yapısı yarı yapışdem- yarı temizışkandır. 1976 yılında üretilen, toksik sıfır viskozite malzemeden oluşan, yeşil mülevven plastik çöp kovasına nazir kutularda satılan oyuncak ürünüdür.

Çocukken oynadığımız ve her tohum çocuğun çok sevilmiş olduğu künde hamurlarında yeni bir çağ açıldı desek yeridir. Yetişkinlerin v...

Rengârenk slime’lerle hile hamurundan farklı bir zevküsefa sunuyor.Yapışmayan strüktürsıyla özellikle çocukların eve bir mazarrat vermesini engelliyor. Gelelim slime’nin kesinlikle bulunmuş olduğuna ve tarihine:

şayet isterseniz hazırlanan tutkallı suya sim, gıda boyası kabilinden süsler dökebilirsiniz. Arkası sıra bir kapta hazırlanan boraks / deterjan karışımıyla tutkal karışımını birleştirmek ve karıştırmanız gerekiyor. Bu nöbetlemlerden sonrasında 30 an beklemeniz gerekiyor. Eğer çok katmanı olduysa beş altı daha sıcak kez ekleyebilirsiniz, çok koyu ise bile boraks evet da deterjan eklemeniz kifayetli.

Boraks maddesi özellikle çocukların ellerinde oyuncak olarak gezdiğinde sağlık bâtınin korkunç riskler oluşturabilir. Boraks maddesi geniş çaplı incelendiğinde zararlı başüstüneğu, ve Bu bağlantıda beniâdem sağlığını kötü yönde etkilediği ortaya çıkmıştır.

Şimdi seans açın, her yorumda insan ve e.kez yazma zahmetinden kurtulun. Celse fayrap etmek muhtevain bir hesabınız yoksa, tesis etmek karınin buraya tıklayın Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı onaylama etmiş bulunuyor ve yorumunuzla alakalı elden yahut dolaylı tüm sorumluluğu birlik başınıza üstleniyorsunuz. Ovalan yorumlardan Milli Ceride tek şekilde mesuliyetli tutulamaz

Özellikle boraksın yapışçaça özelliğinden dolayı dondurma külahı inşaında derunğe eklenmektedir. Fakat bu anatomi sağlığı midein son tabaka korkulu bir durumdur. Ölüme sebebiyet verebilme ihtimali vardır.

Ab ciğerin yürüdüler Yüzyıllardır hikaye aynı Bir Meyan Çağ masalı’nda Gent Tek gıda grubundan ödün veremeyiz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *