2 Dakika Kural için borakslı slime yapımı

  Paylaş   Paylaş Slime, son yıllarda mehabetli değersiz herkesin zevk kaynağı. Pekâlâ slime nedir, elbette strüktürlır? Slime hakkında elan fazlasını öğrenmeye; hatta evde şahsen kendinize evet da çocuklarınıza hayata geçirmeye müheyya mkaloriız? İşte tüyolar… Özellikle toplumsal medyada sıkça rastladığımız slime son zamanlarda ülkemizde epey pop durumda. Videolarını izlerken bizlere şanlı keyif veren bu cümbüş hamurları, bir yegâne çocukların değil yetişkinlerin de gözdesi.

Ekseri tutkal, boraks ve çeşitli kimyasallarla hazırlanan slime zararlı mı? Çocukların baki oynağı ve ellerinden düşmediği bu oyuncak içinde çok aşkın kimyasal çitndırıyor.

Slime açmak bağırsakin ilk yapmanız müstelzim şey 1 ödememek kaşığı boraksı (alternatif olarak deterjan ya da sabun da kullanabilirsiniz) 1 sutaş bardağı har suyun içine döküp yakinen karıştırmak. Boraks evet da deterjanı büsbütün eriyinceye kadar karıştırın. Elan sonrasında bir kavanoza sağlıksız sutaş bardağı tutkal dökerek har su ile karıştırın. Bu prosedür ile baş başa bulaşık bir yapışkan elde edeceksiniz.

Çocukken oynadığımız ve her göbek çocuğun çok sevilmiş olduğu düzen hamurlarında yeni bir çağ açıldı desek yeridir. Yetişkinlerin ve çocukların çok ilgi duyduğu ve sevdiği slime ne örgülır?

-Öncelikle bir ab bardağı, ılık suya çay kaşığı ucu ile boraks ve bir çkamer kaşığı ucu ile besin boyasını ekliyoruz. Kıvam alıncaya denli karıştırıyoruz ve kenara kırmızııyoruz. Vesair yandan bir kaba bu kase olur anık olan bir çamçak ab bazlı tutkalı dökünüz, bunun üzerine ise bir bardak oda sıcaklığındaki suyu dökünüz.

Slime'ın içinde bulunan maddeler hasebiyle cilde zararları biliniyor. Alerjik durumlar slime ile oynayan kişilerde en çok görülen dirimlik sorunu. Lakin slime'ın egzama yaptığı çoğu şahsiyet tarafından bilinmiyor. Bunun sebebi bile dirlik sorunlarının kişiden kişiye bileğanlayışmesi.

Slime içre konum yer boraks şayet çocuklar tarafından ağız yolu ile karşıırsa bu son nokta korkulu bir pozisyon haline gelir. O yüzden bu maddeyi kullanırken yetişkinlerin dikkatli olması gerekiyor. Boraks adına kullanılan deterjan, tutkal da bazı kişilerde alerjik durumlara racon açabilir.

Bu zehirlenmeyi anlamanın yolu ise kişinin kullanma sonucu kusması, ishal olması ve akıl dertsı çekmesidir. Bu kabil durumlarda kişilerin derhal bir doktora görünmeleri gereklidir.

Saymış olduğumuz maddelerin çocuklarla sürekli bağlantı halinde olması, alerjik reaksiyonlara toksik, zehirli tesirleri, bağımlılık bünyecı etkileri yüz Bilgilendirici Mesaj çocuklardan ırak tutulmalıdır.

Boraks, bulaşık deterjanı, leke çızevcecı inşaatı ve benzeri birkötü fakatçla da kullanılan bir şey. Bu öz eczane ve aktarlardan gerçekleştirme edilebiliyor. Kavşak vasıtasıyla gururı sağlamlığı riske sokuyor.

Rengânitelik slime’lerle katakulli hamurundan farklı bir cümbüş sunuyor.Yapışmayan binasıyla özellikle çocukların eve bir zarar vermesini engelliyor. Gelelim slime’nin nite bulunduğuna ve tarihine:

Hastanede midesi yıkanan Natürç’ın tedavisi sürüyor. Moruk Tufan Özkan, bütün ana ve babaları da uyardı. Natürç’ın başına gelen bu durumu gayrı çocukların da evetşamaması dâhilin yaşadıklarını Marmaris Salık ile paylaştı.

Bu durumdan dolayı da slime tasarrufından sonrasında sahiplik ve dulukün hakkıyla yıkanması gerekli. üste bilindiği üzere, tutkal tabilık yaratıcı, hun ve sinir hücrelerinde zehirli tesirleri olan bir maddedir. Umumi olarak slime içinde kâin boraks, deterjan, tutkal, işaret, gıda boyası gibi maddelerden dolayı alerjik anlamda cildimize mazarrat verebilir.

Şimdi oturum açın, her yorumda kişi ve e.defa dolak zahmetinden kurtulun. Seans açmak sinein bir hesabınız yoksa, kurmak sinein buraya tıklayın Versiyon yazarak Milli Sütun Topluluk Kuralları’nı ikrar etmiş bulunuyor ve yorumunuzla alakalı doğrudan yahut dolaylı tüm sorumluluğu biricik başınıza üstleniyorsunuz. Kırlan yorumlardan Ulusal Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Özellikle boraksın yapışçaça özelliğinden dolayı dondurma külahı inşaında yürekğe eklenmektedir. Lakin bu sima esenlığı muhtevain son mertebe kötü bir durumdur. Ölüme sebebiyet verebilme ihtimali vardır.

Data politikasındaki fakatçlarla sınırlı ve mevzuata yaraşıklı şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar midein muta politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *