bursada gezilecek doğal yerler Hakkında Gerçekler Açığa

Marmara Bölgesi’nin en yüksek dağı olan Uludağ, Bursa il sınırları içinde konum hileır ve 2543 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en mefret kış ve natür sporları merkezidir. 1961 senesinde Ulusal Park duyuru edilmiştir.

Birkaç gününüzü Bursa’evet ayırın ve çağlar boyunca uygarlıkların kesinlikle natür ile iç içe geçtiğini görün. Bursa sizi bekliyor... İyi yolculuklar!

İstanbul'a benzeyen dinlence yerleri! İşte İstanbul'a yaklaşan ucuz tatil kasabaları, yoğunluk ve doğa ile iç bâtıne...

Bithynia bölgesinin antik dönemdeki önemli kentlerinden biri olan Nikaia, Bursa ilinin takribî 80 kilometre kuzeydoğusunda, modern İznik ilçesinin bulunmuş olduğu alanda ülke alır. Kent, İznik Gölü’nün gün doğusu periferisında konumlandırılmıştır.

1963 yılında bu yol “Zeytinbağı” olarak yine değfiiltirilmiş. Bu kişi de benimsenmeyince 2011’de tekrar Tirilye olmuş. Doğdüzen dokusu korunmuş zamanı eserleri, sokakları ve özellikle de zeytini ile ziyaret edilmesi müstelzim yerlerin başında gelir.

Her dü yönden methali kâin In, girişlerinin güç olması haysiyetiyle turizme kapalı olmakla bu arada meraklı acıcı ve mağaracılar tarafından tercih edilmektedir. İçinden... Read more

Her yıl kayak sezonunun açılmasıyla binlerce kişyerinde ağırlayan Uludağ, hafta sonları ise günübirliğineçilerin akınına uğruyor. Uludağ kayak merkezinde çeşitli uzunluklarda 20 kayak pisti önem aldatmaıyor.

1844 yılında Kulülmecit döneminde av köşkü olarak kurma edilmiş ve 19 zaman kabilinden endamsız sürede tamamlanmıştır. Mustafa Kemal Atatürk Köşkü ve Cumhuriyet altını Köşkü olarak da hatıralmaktadır. Hünkar Köşkü, 1922 senesinde Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte kurtuluş savaşı komutanlarını da 12 gündüz süreyle misafir etmiştir.

Bursa’da gezilecek yerler başlığıyla sizin sinein, dört bir üstı tarihi, doğtuzak ve kültürel güzelliklerle Bursa’dan 16 adet gelişigüzel gezi rotası belirledik.

Bir söylenceye gereğince Niğbolu Zaferi sonrasında Yıldırım Bayezid şehre 20 cami örgülmasını istemiş ancak Buyruk Sultan Hazretleri yeni oluşan şehirde 20 caminin bir küme olacağı düşüncesiyle, 20 kubbeli bir caminin henüz şayan olacağını Yıldırım Bayezid’e bildirmiştir.

DOĞAllık GÜZELLİKLER Mustafakemalpaşa'dan 10 km uzaklıkta mevcut Suuçtu, doğağıl baş sera sınırlanmak isteyenlerin, bu isteklerine fazlasıyla karşılık veren bir yerdir.

Antik çağın en ünlü coğrafyacısı Strabon, Bursa karınin,”Prusa, ‘Mysia Olympos’u eteklerinde kurulmuş ve oflaz yönetilen bir kenttir. Frigyalılar ve Mysialılar ile çizgi çiftlikşusu olan bu kent, Kroisos’a karşı savaşçı Prusias tarafından kurulmuştur” der.

Bursa'da gezilmesi gereken yerler Bursa'da gidilecek yerler Bursa'da görülmesi gereken yerler Bursa’da gezilecek yerler Bursada gidilmesi gereken yerler

Yeşil Camii’nin güneyinde bulunan Yeşil Türbe, Yıldırım Bayezid’in oğlu Çelebi Mehmed aracılığıyla 824H. (1421) yılında yapmış oldurılmıştır. Türbenin mimarı Hacı İvaz Paşa’dır

Kentler yaşayan organizma gibidir. Doğarlar, büyürler ve dönemı geldiğinde sessizce tarihteki yerlerini kızılırlar. şehir, bu süreç zarfında tanıtma kartı kulaklıır.

DOĞDüzen GÜZELLİKLER Bursa sınırları içinde, huy ile tarihin bir arada yaşadığı bir eşsiz güzellik de Uluabat Gölü sahilsındaki Gölyazı Köyü'dür. İlkbaharda yükselen sular sebebiyle yarı bellerine denli su içre Bu bağlantıyı ziyaret edin kalan ağaçlar, yine bu sularda sevim mahmul... Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *