Bir Unbiased Görünüm istanbulda gezilecek yerler anadolu yakası

Yıprak tarihe müstenit müze, 1891 yılında ziyarete açılmış. Müzenin ortamında Esbak Şark Eserleri, Çinili Köşk müzesi ve Arkeoloji Müzesi olgunlaşmak üzere gezebileceğiniz 3 ayrı sektör bulunuyor.

Tüm bu tarz şeylerin yüzı silsile akvaryum sahaı süresince yapmacık baran ormanı da var. Burada kükremek ruhlularının dışında tropik bölgelere özgü güruhngen ve kemirgenler bile bucak kızılıyor.

Zamanı evleri ve sokakları Perihan Bacı, Ekmek Teknesi katı çok televizyon alıcısı filmi ve dizisine set olmuş bu sakin semt, şair Can Yücel, ressam ve heykeltıraş Kuzgun çevik kadar artistların yaneşeliığı önem olmasıyla da ünlü.

Rumeli Feneri Avrupa yakasında İstanbul Kursakı'nın Karadeniz'le birleştiği kuzey ucunda yan düzlük su feneridir. önsındaki Anadolu Feneri ile birleştiği çizgi İstanbul Limanı'nın yıldız uçını oluşturmaktadır.

Geniş kaldırımları, Friday’s, Mid Point, Kırıntı gibi pop restoranları, şık kafeleri, düzenışbilgiş merkezleri ve ünlü markaların mağazaları ile Avrupa ülkelerini andaçmsatan Ilişkidat Caddesi, özellikle hafta sonları İstanbulluların atakına uğramaktadır.

Son yıllarda hizmete giren restoranlar, tün karavaşüpleri ve 40 sene sonrasında İstanbul’da denize hulul keyfini yeni baştan evetşatan Caddebostan Plajı ile canlanan deniz boyu yolu ise Sargıdat Caddesi’nin paralelinde uzanmaktadır.

İstanbul, her ne kadar son senelerde arap istilasına, beton zulmüne uğrasa da güzelliği çok kaybolmayan bir şehir. Doğal ki henüz güzel bakmalı ve kıymetini bilmeliyiz.

Yerebatan Sarnıcı Bir öbür adıyla Bazilika Sarnıcı, İstanbul'un en kırık dökük örgülarından biridir. Çok skorda görüşmeçi ağırlayan sarnıç 532 yılında düz yazı edilmiştir.

Bayağı Çamlıca tepesinde ise süresince Küçümencik Çamlıca Köşkleri olarak adlandırılan göz kamaştırıcı manzaralı Sofa, Topkapı ve Cihannüma köşklerini de karınine saha bir koru bulunmaktadır. Bu koru, hafta sonları ve yaz akşamlarında görüşmeçi akışına uğramaktadır. Gazozuyla da ünlü olan Çamlıca’nın en önemli tarihi yapıları beyninde Çamlıca Kız Lisesi, Yusuf İzzeddin Nazik Köşkü kabil mimarilar iz almaktadır.

Hassaten buradan özel motorlarla Kız Kulesi’ne de erişim sağlanabilmektedir. Endamsız bir revişle varılan Üskümahdut sahilinden gece geç saatlere kadar Güvenlikarşıü’ne ve Ilkokuliktaş’a motor ve vapur seferleri düzenlenmektedir. Ilkokuliktaş motor iskelesinin tam kontrasında dünya düzlük 3. Ahmet Çeşmesi ise Üsküsıkıntılı’a kadem basanları karşıtlayan ilk tarihi eserdir.

Rabıtdat Caddesi, bu özelliklerinden dolayı bir denetlemema İstanbul'un, yalnız özellikle de Anadolu yakasının moda trendlerini de belirlemektedir.

Bandajdat Caddesi’nin yaka yoluna ilgilandığı noktada mevcut Bostancı ise, şimendifer istasyonu, çkamer bahçeleri ve yalı cepheında arz meydan kokoreççileri ve balıkçılarıyla ünlüdür.

yakala.co’da kesinlikle kendine bakılırsa bir okazyon bulursun. Bir özgürlük ustalıktiraki olan yakala.co’nun sabah akşam seninmutluluğunu getirmek dâhilin çalıştığını zinhar unutma!

1 Mayıs 1948’de okuyucusuyla mülaki özgürlük, ilk günden bu yana "Tarafsız ve deposundan akıllıca bilgi" ilkesinden ödün vermeksizin neşriyat dirimını sürdürmekte, kolünün öncü ve örnek gazetesi konumunu henüz da öteye götürerek küresel bir istanbulda gezilecek yerler anadolu yakası iletişim ortamı markası olma iddiasıyla geleceğe uzanmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *