En iyi Tarafı istanbulda gezilecek yerler anadolu yakası

Eski tarihe dayanan müze, 1891 senesinde ziyarete açılmış. Müzenin içre Turfa Şark Eserleri, Çinili Köşk müzesi ve Arkeoloji Müzesi olmak üzere gezebileceğiniz 3 ayrı göz bulunuyor.

Bir kilosu 5 bin Euro! İngiliz yazarlar yetiştiği yere gitti, çok ilginç şeyler sinein kullanılıyor...

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe makaleları, magazinden siyasete, spordan seyahate bilcümle mevzuların sessiz adresi hurriyet.

Anadolu yakasının İstanbul Argıtı’na vekil kıyı kısımü Salacak’tan adım atar. Görkemli günbatımı manzaraları yakalayabileceğiniz Salacak, Kadıköy’den 20-25 dakikalık bir yolculukla ulaşabileceğiniz Üsküsıkı’a tutkundır. Azıcık ilerisinde Harem Otogarı’nın taraf aldığı Salacak sahili, yürüyüş yapmayı sevenler dâhilin neşeli bir güzergâhtır.

üste deniz periferisı süresince Bostancı’evet kadar devam eden yürüyüş ve çiftteker yolları, yemyeşil parklar, çecik örtüsüz tenis, basket ve voleybol sahaları da nefes fethetmek ve spor davranmak talip İstanbulluların tercih ettiği yerler arasındadır.

Anadolu Kavağı, Poyrazköy, Riva, Cumhuriyet Köyü, Polonyalıların kurduğu Polonezköy kabil mesire alanlarıyla da meşhurdur. Hafta sonları görüşmeçi atakına uğrayan Beykoz’un Kaymakdonduran semtinde kâin 200 yaşındaki kestane ağacı ve Beykoz Çayırı’nda bulunan 200 yaşındaki çınar ağacı görülmeye değerdir.

Soğuk havalarda da İstanbul'un keyfini çıkarmak olası! İşte-kışın İstanbul'da gezebileceğiniz en balkı yerler!

yakala.co, yaşadığın şehri esrarkeşfetmen, çıkmak istediğin yere gitmen, yok etmek istediğin şeyi alman derunin bütçeni ikiyekatlar. Çünkü yakala.co’da belde yer fırsatlar, genel pahaının yarısı seviyesindedir. Ayrıca biraşırı vakit %50’ninde üzerinde bir indirimle içinlaşırsın.

Dünyadan en aktüel haberler, Türkiye'den sondakika haberleri, ekonomi dünyasından en flaş vürutmeler bâtınin özgürlük'in uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Başkaca buradan özel motorlarla Kız Kulesi’ne bile erişim sağlanabilmektedir. Güdük bir yürüyüşle varılan Üsküensiz sahilinden akşam geç saatlere kadar Tehlikesizyöreü’ne ve Ilkokuliktaş’a motor ve vapur seferleri düzenlenmektedir. Ilkokuliktaş motor iskelesinin tam hakkındasında önem yer 3. Ahmet Çeşmesi ise Üsküelverişsiz’a kıç basanları kontralayan ilk tarihi eserdir.

Ilgidat Caddesi, bu özelliklerinden dolayı bir denetlemema İstanbul'un, ama özellikle bile Anadolu yakasının moda trendlerini de belirlemektedir.

Üskümahdut’dan sahili takiben Paşalimanı - Kuzguncuk’a hak gelindiğinde Fethipaşa Korusu ile katlaşılır. Özellikle kışın görkemli bir manzaraya bürünen korunun süresince yürüyüş parkurları ve piknik alanları mevcuttur.

Semtte makine profesyonelları bâtınin bir de müze vardır: Sabri Artam Vakfı Otomobil Müzesi. Müzede klasik otomobillerden motosikletlere, yarış arabalarına ve özel tasarım otomobillere Bilgilendirici Mesaj kadar dayanıklı çok antraktç fark etmek mümkündür.

İstanbul’un nispetle daha sakin olan bu yakası, Iaşe Köprüsü’nden geçerek veya vapur ile meydana getirilen keyifli bir yolculuğun arkası sıra tüm hazinelerini cöerkekçe sizle paylaşıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *